Як вибрати підвіконня з штучного каменю

Підвіконня з натурального каменю в обробці приміщень вважаються еталоном розкоші і респектабельності. У століття цифрових технологій нічого не змінилося: природній камінь залишається в пошані, але людство створило його штучний аналог. Він коштує дешевше, важить менше, а за деякими характеристиками навіть перевершує природний камінь.

Штучний камінь стали широко використовувати в обробних роботах, в т. ч. і для створення підвіконь. Розберемося, як вибрати підвіконники з штучного каменю, і на що важливо звертати увагу в першу чергу.

Переваги і недоліки підвіконь з штучного каменю

Зазвичай підвіконня роблять з пластику. Це недорогі, естетичні, та не дуже довговічні конструкції. Вироби з натурального каменю виглядають набагато елегантніше, експлуатуються десятиліттями. Але ціна підвіконників з каменю вище вартості аналогічних виробів з штучних матеріалів.

Компромісне рішення — підвіконня з штучного каменю. Матеріал роблять з мінерального наповнювача, полімеру, барвників і різних добавок. Створюється виріб, який складно відрізнити від натурального каменю.

Цікаво! Технологію виготовлення підвіконників з штучних матеріалів розробили у 1967 році. Її створили для протезування кісток, і тільки потім стали використовувати в будівництві.

Переваги підвіконь з штучного каменю:

 1. Вартість штучних матеріалів набагато нижча, ніж ціна натурального каменю.
 2. Довговічність — до 50 років при відповідному догляді.
 3. Міцність і стійкість до механічних навантажень.
 4. Вологостійкість. Штучний камінь не пористий (на відміну від багатьох порід натурального), тому не вбирає вологу. Такий підвіконник можна сміливо експлуатувати навіть у ванній. На ньому не буде ні цвілі, ні грибку.
 5. Такі вироби легко реставруються при появі дефектів.
 6. Широкий вибір — технологія дозволяє скопіювати структуру будь-якого каменю.
 7. Невелика вага. Це спрощує монтаж і знижує навантаження на опори.
 8. Можливість замовити підвіконники будь-якої конфігурації і розміру. Технологія дозволяє створювати досить великі вироби без швів.
 9. Простий догляд.

Недоліки:

 1. Висока ціна підвіконь з штучного каменю. Вони коштують дорожче, ніж вироби з пластику, керамічної плитки, дерева чи інших матеріалів, які використовуються для організації підвіконня. І зовнішній вигляд значно привабливіший.
 2. Деякі види штучного каменю бояться високих температур, тому гаряче на них краще не ставити (важливо при організації кухонного простору).
 3. Штучний камінь створюють за різними технологіями. Для виготовлення підвіконників використовують кварцовий агломерат, акриловий камінь, литтєвий мармур і поліефірний камінь. Кожен з цих матеріалів має свої переваги і недоліки.

Підвіконня з акрилового каменю

Підвіконник з штучного акрилового каменю
Акрилове підвіконня.

Саме з акрилового каменю почалася ера виробництва штучного матеріалу. З моменту його появи у 60-х роках технологія, звичайно, змінилася, та принцип залишився тим самим. Кам’яну крихту (60-70%) змішують з гідроксидом алюмінію, акриловими смолами і барвниками. Отриману в’язку суміш заливають у форми і охолоджують.

Переваги:

 • можливість отримати камінь будь-якої форми і розміру, причому навіть великі підвіконники не матимуть швів;
 • можливість створювати підвіконня хитромудрої зігнутої форми;
 • різноманітність дизайну;
 • висока вологостійкість і міцність;
 • стійкість до перепадів температур;
 • довговічність, причому з часом колір виробу не змінюється;
 • тепла поверхня, так що при бажанні підвіконня можна буде використовувати як сидіння;
 • висока ремонтопридатність.

Акриловий камінь хоч і відрізняється високою міцністю і стійкістю до механічних навантажень, але з часом на ньому можуть з’являтися подряпини. Тому навіть при догляді не рекомендують використовувати абразивні миючі засоби. Та всі подряпини і дефекти можна буде легко прибрати в процесі ремонту.

Увага! Акриловий камінь вогнестійкий. Але постійний нагрів підвіконників може призвести до пожовтіння поверхні матеріалу.

Підвіконня з поліефірного каменю

Підвіконник з штучного поліефірного каменю
Штучний поліефірний камінь.

Поліефірний камінь використовується вкрай рідко. Це здешевлений аналог акрилового каменю, при виробництві якого замість акрилових смол використовують поліефірні. Довговічність і вологостійкість підвіконників зберігаються, але є певні недоліки. Матеріал не дозволяє створювати вигнуті конструкції, а в перші дні після монтажу виріб буде виділяти специфічний запах, який незабаром вивітриться.

Підвіконня з кварцового каменю

Кварцовий камінь за властивостями максимально близький до натурального каменю, а по деяких параметрах навіть перевершує його. До складу матеріалу входять майже ті ж компоненти, що і до акрилового/поліефірного каменю — різниця лише у їх кількості.

В якості мінерального наповнювача використовують крихту кварцу, її частина досягає 92-94%. Все інше — поліефірні смоли, барвники, добавки. Підвіконники з кварцовогокаменю формуються під дією високих температур і вібрації. Виробництво ведеться у вакуумному середовищі, щоб уникнути попадання домішок. В підсумку виходить штучний камінь, який перевершує за багатьма параметрами натуральний.

Переваги:

 1. Найвища міцність. Кварцовий камінь перевершує не тільки акриловий, але і граніт.
 2. Подряпини на матеріалі залишити майже неможливо, тому мити підвіконники можна будь-якими засобами, навіть абразивними.
 3. Штучний кварц не вбирає вологу.
 4. Стійкість до високих і низьких температур. Гаряча сковорідка або каструля не залишать і сліду, а для підвіконня на кухні це дуже важливо. Акриловий камінь від деяких виробників пошкоджується під дією високих температур.
 5. Довговічність.
 6. Різноманітність форм, кольорів, фактур.

Є й недоліки. Пошкодити підвіконник з кварцового каменю складніше, ніж акриловий. Але якщо дефект з’явився, то реставрувати виріб майже неможливо. Поверхня матеріалу «холодна», що робить її максимально схожою на натуральний камінь. При постійній експлуатації це може викликати відчуття дискомфорту.

Підвіконня з литого мармуру

Виріб з литого мармуру
Підвіконник з штучного литого мармуру.

Натуральний мармур — це дуже гарний, але крихкий і пористий камінь. При виробництві литого мармуру вдається позбутися деяких недоліків. Матеріал виготовляють на основі мармурової крихти (до 80%), полімерного сполучника і різних домішок.

У підсумку виходить агломерат, який за міцністю перевершує натуральний мармур. Він позбавлений пір, тому не піддається впливу вологи. Матеріал витримує температуру до + 800 °C, та не варто ставити на такі підвіконникизанадто гарячі предмети.

Виробники штучного каменю

Підвіконня зі штучного каменю виготовляють на замовлення. У підсумку ви отримуєте унікальний виріб, який максимально точно відповідає вашим вимогам (розмір, форма, колір і т. д.). Компанії, як правило, використовують готовий штучний камінь, з якого і роблять підвіконники. Виробників матеріалу не так вже й багато, а хороших — ще менше.

До найбільших і перевірених часом виробників штучного каменю можна віднести компанії:

 1. Corian (США) — ця компанія колись і створила перший штучний матеріал. Виготовляє акриловий камінь найвищої якості, у величезній різноманітності кольорів і фактур.
 2. Montelli (США/Китай) — міцний акриловий і кварцовий камінь з відмінними характеристиками, але обмеженим модельним рядом. Зате ціни підвіконників з матеріалів цього виробника доступні.
 3. Sansung (Південна Корея) — виробляє акриловий камінь Staron. До складу матеріалу, крім інших компонентів, входить біла глина. Продукція представлена ​​декількома колекціями. Це спрощує вибір. Співвідношення ціна/якість — одне з кращих на ринку, що і забезпечило продукції популярність.
 4. Akrilika (Німеччина) — виробляє якісний і недорогий матеріал для підвіконників (навіть нестандартних розмірів). Деякі скаржаться, що камінь компанії надмірно крихкий, але коли мова йде про підвіконня, це не настільки значний недолік.
 5. LG (Південна Корея) — випускає камінь Hi-Macs, який відрізняється прийнятною ціною і досить непоганою якістю.
 6. Tristone (Південна Корея) — пропонує широкий асортимент каменю в декількох колекціях;
 7. Hanwha (Південна Корея) — випускає штучний матеріал Hanex. Асортимент достатній, експлуатаційні якості також на висоті.

Форма підвіконня

З матеріалу, наданого виробником, компанії, які займаються виготовленням підвіконь з штучного каменю, можуть отримати вироби майже будь-якої форми:

 1. Прямокутні підвіконня— класика жанру, доречна в будь-якому приміщенні.
 2. Еркерні — підходять для оформлення еркерних вікон. Вироби мають напівкруглі зрізи.
 3. Напіверкерні з невеликими вигинами — добре виглядають в кутках кімнат.
 4. Фігурні підвіконники складної форми з вигинами.
Підвіконня еркерної форми
Еркерне (з декількома гранями/кутами ) підвіконня.

Порада! У камені можна вирізати конвекційні прорізи, щоб не ускладнювати переміщення теплих мас повітря. Особливо важливо їх передбачити, коли радіатор опалення повністю або частково прихований обробкою.

Торець підвіконня може бути гладким або фігурним. Вибір залежить від особливостей інтер’єру. При бажанні на торці можна зробити навіть гравіювання.

Розміри підвіконня

Довжина і глибина підвіконня залежать від віконного отвору і власних вподобань. Можна винести підвіконня на 10 см, а можна — на 30 см, перетворивши його на додаткову стільницю. Ширина залежить від ширини віконного отвору. З товщиною все дещо складніше.

Популярністю користуються кам’яні підвіконники товщиною 12 мм, але багато фахівців стверджують, що цього не завжди достатньо. Щоб виріб був міцним, міг витримувати навантаження і використовуватися в якості стільниці, краще замовити підвіконник товщиною 30 мм. Природньо, що чим більше товщина, тим міцнішим буде виріб.

Колір і дизайн підвіконь

Виробники пропонують штучний камінь у різних відтінках — від білого до майже чорного. Який обрати? Це залежить від інтер’єру та особистих вподобань. Пам’ятайте, що занадто темні і насичені кольори не підходять для маленьких приміщень.

Можна поєднувати колір підвіконника з кольорами інших елементів в кімнаті. У кухні, наприклад, стільницю і підвіконня можна виконати з одного і того ж матеріалу. Те ж стосується і ванної кімнати. У вітальні можна орієнтуватися на колір меблів. Кам’яні підвіконники гарно поєднуються як з пластиковими, так і з дерев’яними вікнами.

Підвіконня зі штучного каменю гарно виглядають у будь-якому приміщенні і вписуються в будь-який стиль інтер’єру. А головне, що служити вони будуть довго.

Підвіконня з штучного каменю, відео:

Більше корисних матеріалів на тему будівництва та ремонту — на головній сторінці сайту.

2 коментарі

 1. Років 10 минуло, як ми зробили ремонт на кухні. Здавалось, наче вирішили проблему – облицювали стіни плиткою і цим надали акуратний вигляд приміщенню на довгі роки. Але з підвіконням все навпаки. На той час, коли замінили дерев’яні вікна на металопластикові, встановили і пластикові підвіконня (про що зараз я жалкую). Здавалось, в чому проблема? Та в тому, що вони шорсткі, а не гладенькі, і мити їх – це ціла морока. От зараз я б вже без вагань вибрала підвіконня з штучного каменю, тому що вони ідеально підходять для кухні, наприклад з кварцевого каменю: міцні, не вбирають вологу, мий чим хочеш (не буде подряпин) та навіть можна поставити гарячу кастрюлю! Хіба цього мало?

 2. Ще один доказ того, що пластикові підвіконня — декор, а вироби з штучного каменю — надійні і практичні конструкції. Дякую Вам за корисний відгук. Маю надію, що це допоможе іншим користувачам зробити вірний вибір.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *