Характеристики, преимущества и цена дома из клееного бруса

Переваги і недоліки клеєного брусу

Процес виготовлення клеєного брусу непростий і вимагає багато часу. Але у підсумку всіх виробничих операцій створюється натуральний будівельний матеріал з поліпшеними експлуатаційними характеристиками.

Будинки з клеєного брусу: переваги і недоліки

Клеєний брус виготовляється з деревини. Це популярний матеріал, який часто обирають для будівництва заміських будинків, котеджів і дач. Його переваги:

  1. Помірна вартість. У порівнянні з дерев’яним будинком аналогічна цегляна будівля вимагає більш вагомих фінансових вкладень.
  2. Легкість конструкції. Будинок з дерева, через більш низьку щільність матеріалу, важить набагато менше цегляного. Це дозволяє будувати простий і недорогий фундамент.
  3. Низькі витрати на обробку. У багатьох випадках вони взагалі відсутні, тому що якісно оброблене дерево виглядає ефектно без декорування.
  4. Низька теплопровідність. Цегла пропускає тепло швидше дерева, тому будинок з цього матеріалу доводиться ретельно утеплювати.
  5. Висока швидкість будівництва. Незалежно від обраної технології, дерев’яний будинок зводиться протягом одного будівельного сезону.
  6. Екологічна безпека. Навіть клеєний брус не містить шкідливих компонентів, якщо при виробництві матеріалу використовувався нетоксичний поліуретановий клей.
Для будівництва будинків сім'ї обирають клеєний брус
Двоповерховий будинок з клеєного брусу для сім’ї.

У переліку дерев’яних будматеріалів клеєний брус займає особливе місце. Більшість сімей обирають саме його для будівництва будинків.

Переваги клеєного брусу

Несучі конструкції з клеєного брусу міцніше залізобетонних. Отже, довжину прольоту конструкційних балок можна збільшувати, розширюючи простір приміщень. Сейсмостійкість будівлі забезпечується щільною ув’язкою всіх елементів, тому будинок з клеєного брусу витримує підземні поштовхи і потужні вітрові навантаження.

Важливо! Якщо для зведення житлового об’єкту використовується домокомплект з клеєного брусу, то будівництво триває не більше 2 місяців. Причому збирати таку конструкцію можна у будь-яку пору року.

Є можливість зробити приховану проводку. Для цього у брусі просвердлюються канали. В них укладаються дроти в пластикових гофротрубах або гнучких заставних кабель-каналах.

Фасад такого будинку гарний без декоративної обробки. При бажанні можна лише полакувати або пофарбувати поверхню зовнішніх стін. Іншої обробки, як правило, не потрібно. Це скорочує загальні витрати на будівництво.

Стіни будинку з клеєного брусу потрібно обробляти не частіше ніж раз у 10-15 років. Поверхня матеріалу шліфується, просочується антисептичними складами, потім пошарово наносяться грунтовка і фарба.

Клімат у більшості областей України досить суворий. Тому однією з головних характеристик будівельних матеріалів вважається опір теплопередачі. Цей показник однаковий для стін з клеєного бруса товщиною 21 см, газобетону — 29 см і цегляної кладки — 46-50 см.

Увага! При пожежі клеєний брус прогорає, але конструкція будинку не руйнується. Для підвищення вогнестійкості дерев’яні будматеріали обробляються вогнезахисними складами.

Порівняння звичайного і клеєного брусу

Звичайний профільований брус дешевше клеєного, тому вважається його головним конкурентом. Але ціна — єдина перевага цього матеріалу.

Комплект для будівництва будинку з клеєного брусу
Готовий комплект клеєного брусу для спорудження будинку.

Порівняльні характеристики двох видів брусу:

Особливості брусу Звичайний Клеєний
Усадка матеріалу6-8%, бо додаткова сушка не проводиться0,4-1%, бо матеріал попередньо висушується
Порушення геометричних характеристикТрапляється часто через нерівномірне випаровування вологи Виключено
Поява тріщин (нормовані показники)Допускається, але їх розміри не повинні перевищувати 1х15х150 см (ширина, глибина, довжина)Допускається утворення поздовжніх тріщин, але на міцність вони не впливають
Поразка деревини грибком, гниллю, поява червоточин Вірогідність високаПодібні дефекти виключені
Деформації через температурні коливанняМожливі всі види порушення форми і розмірів брусуСкручування, вигини та інші деформації відсутні
Необхідність у теплоізоляціїРетельно утеплюються всі елементи конструкції, включно з зовнішніми стінамиБрус шириною 210-240 см по теплотехніці відповідає встановленим нормативам
Вид поверхніПомітні тріщини, тому потрібне оздобленняГладка поверхня виглядає естетично і не потребує декоративної обробки

Крім того, клеєний брус значно міцніше цільної деревини. Ця властивість досягається за рахунок особливого укладання ламелів, при якій волокна (річні кільця) направляються у різні боки.

Недоліки клеєного брусу

Як у будь-якого матеріалу, у клеєного брусу є і недоліки. Найістотніший — це ціна. Висока вартість матеріалу пояснюється складним і дорогим виробництвом. Але це відносна вада. Клеєний брус, на відміну від цільної деревини, не потребує дорогої обробки, тому ці витрати виключаються з загального бюджету. У результаті вартість будівель з клеєного і звичайного брусу може зрівнятися.

Важливо! Ще одним недоліком клеєного брусу вважають наявність щільних шарів клею у його структурі, які, нібито, негативно впливають на екологічність. Якщо при виготовленні застосовуються безпечний клей, то матеріал не шкодить здоров’ю.

Як уникнути будівництва будинку з неякісного клеєного брусу

Зведення житлового об'єкту з клеєного брусу

Переваги будинку з клеєного брусу підтвердяться тільки у тому випадку, якщо для будівництва використовувався якісний матеріал. При виборі дефектної сировини і порушеннях технології виробництва деякі переваги можуть перетворитися на недоліки. Тому варто довіряти будівництво будинку тільки тій компанії, яка співпрацює з надійним виробником матеріалу.

З іншими матеріалами на тему будівництва, ремонту, вибору будматеріалів можна ознайомитися на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *