Передпокій: етапи ремонту та оформлення коридору, дизайн прихожої в приватному будинку чи квартирі

Ремонти в коридорах передбачають оновлення обробки на стінах, заміну покриття підлог, оформлення стель. Потрібно грамотно організувати систему освітлення, підібрати меблі і розробити дизайн прихожої. Ця стаття допоможе вирішити основні завдання, які неминуче виникають перед власником житла, який вирішив змінити оформлення прихожої кімнати.

Зміст:

Передпокій: особливості початкового етапу ремонту коридору

Зазвичай, оформлення прихожої кімнати в квартирі власники житла проводять в останню чергу. Це робиться з практичних міркувань, оскільки передпокій вважається прохідним приміщенням. Саме тут збирається все будівельне сміття, накопичене в процесі ремонту будинку чи квартири. Але це не означає, що не потрібно ретельно розробляти дизайн прихожої в будинку чи квартирі.

Особливості ремонту в коридорах своїми руками

Зважившись зробити ремонт в прихожій своїми руками, більшість власників міських квартир стикаються з чималою кількістю труднощів. Розробити гарний і практичний дизайн для маленького тісного передпокою досить проблематично.

Найчастіше у коридорі відсутнє природне освітлення. Тут накопичується бруд, підлоги піддаються серйозним механічним навантаженням. На стіни прихожих постійно потрапляють сніг і вода з одягу і парасольок. При відкритті вхідних дверей в будинок надходить холодне повітря. В результаті у прихожій може підвищуватися рівень вологості і з’являтися конденсат.

Корисна порада! Щоб виключити ймовірність утворення цвілі і грибку, ремонт прихожої в приватному будинку своїми руками повинен виконуватися якісно. Для цього потрібно заздалегідь продумати всі нюанси і чітко дотримуватися розробленого плану. Особливу увагу варто приділити вибору якісних будівельних матеріалів.

Перед тим як зробити ремонт коридору в квартирі чи будинку, потрібно скласти план робіт:

 1. Створити проект — на кресленні прихожої відзначається розташування всіх комунікацій і предметів обстановки.
 2. Підібрати стиль майбутнього інтер’єру і розробити дизайн прихожої.
 3. Виміряти площу приміщення.
 4. Скласти кошторис на придбання будматеріалів і меблів.
 5. Демонтувати стару обробку, винести будівельне сміття.
 6. Відповідно до кошторису купити в необхідній кількості будматеріали.
 7. Прокласти дроти і змонтувати систему освітлення.
 8. Виконати оздоблювальні роботи.
 9. Встановити меблі, декорувати передпокій.

При необхідності і наявності бюджету краще замінити на нові або відремонтувати старі вхідні двері.

Розробка проекту передпокою: важливі деталі

Без наявності спеціальної освіти і відповідних навичок людині важко самостійно впоратися з оформленням передпокою в квартирі. Створити дизайн прихожої можуть допомогти фото приміщень із закінченим ремонтом. Їх можна знайти в Мережі.

Фото приміщення після ремонту
Фото відремонтованого приміщення з Інтернету.

Наочні матеріали є у великій кількості в Інтернеті. Однак не варто розглядати готові проекти, які немає змоги реалізувати. Краще дослухатися корисних порад і надихатися фото інтер’єрів, дизайн прихожої в будинку яких збігається з наявним плануванням і умовами у коридорі, з яким доведеться працювати. Тоді ремонт коридору своїми силами дозволить істотно заощадити кошти.

Якщо ж винаймати фахівців, то роботи будуть виконані швидше, приблизно за 2-3 дні. У цьому випадку вдасться зменшити витрати, демонтувавши стару обробку і покриття самостійно.

Не варто зберігати в передпокої дитячі санчата, велосипеди та інші габаритні речі, які використовуються нерегулярно. Фахівці рекомендують прибирати сезонний одяг у окреме місце, щоб не перевантажувати і без того невелике приміщення. Якісь речі краще перенести на балкон чи в комору. Антресолі також можуть застосовуватися для зберігання, проте вони не підійдуть для передпокоїв з низькими стелями.

Щоб збільшити кількість вільного простору в передпокої, варто розширити дверні отвори. Арочні і фігурні склепіння дозволять модернізувати планування для створення сучасного ремонту прихожої у «хрущовці».

Зверніть увагу! В більшості квартир встановлені громіздкі міжкімнатні двері, які займають багато місця. Сучасні стилі оформлення прихожої кімнати не передбачають подібні рішення. Якщо від дверей неможливо відмовитися, то варто встановити розсувні конструкції.

Коли обраний проект передбачає реорганізацію квартири, то потрібен дозвіл місцевих органів архітектурного нагляду. Існує ризик обвалення багатоповерхового будинку, тому будь-які дії з перепланування повинні бути узгоджені. Навіть коли переробка не зачіпає несучих стін, все одно для перенесення або розширення дверного отвору потрібно отримати дозвіл.

Планування прихожої: варіанти зонування

При плануванні прихожої враховують потреби всіх мешканців. Потрібно також враховувати конфігурацію кімнати і актуальні дизайнерські рішення для оформлення інтер’єру. Рідко коли є можливість зробити перепланування у міській квартирі, тому потрібно концентруватись на окремих деталях.

Фото оформлення тамбуру в квартирі
Мінімум меблів в коридорі. Це збільшує корисну площу приміщення.

Зонують простір прихожої за допомогою освітлення або вдало поєднуючи оздоблювальні матеріали, які відрізняються один від одного за кольором, фактурою. Чимале значення має характер розміщення меблів у передпокою.

На багатьох фото оформлення прихожих кімнат у приватних будинках видко, що у приміщеннях є тамбури. Це невеликі кімнатки, які відокремлюють житловий простір від вулиці. Завдяки цьому в будинках тепліше, також з’являється можливість облаштувати додаткове місце для зберігання речей і предметів побутового призначення.

Дизайн тамбура виконується у тому ж стилі, в якому оформляється і передпокій. В результаті такого поділу у будинку стає більш затишною. У випадку, коли передпокій невеликий, небажано витрачати дорогоцінні сантиметри на облаштування тамбуру.

Зазвичай це приміщення має декілька дверей, що ведуть у різні кімнати. Дуже важливо, щоб вони були виконані в одному стилі. Традиційні інтер’єри передпокоїв доповнюються дверима, полотна яких оснащені скляними вставками. Може використовуватися не тільки матове, а й рифлене скло, а також вітражі. Зараз популярні відкриті планування, тому власники квартир просто прибирають міжкімнатні двері.

Корисна порада! Гарний варіант для оформлення прихожої кімнати — арки. Вони можуть бути металевими, дерев’яними або гіпсовими. Їх роблять практично непомітними чи, навпаки, виводять на перший план у дизайні передпокою. Ремонт такого типу підійде для малометражної кімнати. Арки дозволять візуально збільшити простір у приміщенні.

Візуальне збільшення простору приміщення за допомогою арки
Арки візуально збільшують площу приміщення.

Якщо розмір передпокою досить великий, його ділять на повноцінні функціональні зони.

Зазвичай у холі виділяють:

 1. Місце для одягання і перевзування. Тут ставиться пуф і кріпиться дзеркало.
 2. Місце для зберігання, де розміщуються компактна шафа, столик для дрібниць чи полички.
Фото прихожої з шафою та поличками
Щоб не захаращувати приміщення, речі можна зберігати у шафі чи на поличках.

Зонування прихожої виконується різними способами: за допомогою двокольорової обробки підлоги і стін, використовуючи два джерела світла чи різну, але гармонуючу між собою стилістику, а також шляхом застосування конструкційних елементів (балок, арочних прорізів, колон, гарних ширм).

Найпоширеніші конфігурації квартир: фото ремонтів в коридорах різної форми

Ремонти в коридорах у малогабаритних квартирах значно відрізняються від дизайнерських проектів, що застосовуються для оформлення великих холів.

Залежно від розміру приміщення і його конфігурації виділяється кілька видів передпокоїв:

 • коробка;
 • коридор;
 • купе.

Всі вони відрізняються формою і розміром, тому вимагають індивідуального підходу щодо дизайну. Значення має і тип будівлі, у якій проживають власники. Так, у проект дизайну прихожої в квартирі у панельному будинку необхідно включити теплі підлоги. Використання такої системи накладає певні обмеження на застосування підлогових покриттів.

Особливості ремонту в прихожій у хрущовці: фото практичних інтер’єрів

Коробка — компактна кімната, площа якої близько 4 м². Такий тип передпокоїв зустрічається у так званих «сталінках» або «хрущовках». Через ці прихожі можна потрапляти в санвузли і кімнати житлового призначення. Капітальний ремонт в прихожій у «хрущовці» не потребує великих грошових витрат. Достатньо тільки ретельно продумати дизайн і підібрати мінімальний набір необхідних меблів.

Дизайн коридору в хрущовці
Ретельно продуманий дизайн прихожої.

Не варто перевантажувати простір передпокою зайвими речами. Перш ніж почати ремонт коридору, слід ретельно продумати всі деталі, щоб згодом з комфортом експлуатувати передпокій: заходити в нього, роззуватися і переодягатися, складати предмети. Щоб на невеликій площі організувати зручне місце для зберігання речей, потрібно встановити антресолі і високу шафу.

Корисна порада! Бажано, щоб дзеркало розміщувалося на максимальному віддаленні від протилежної стіни. Інакше маленька відстань не дозволить людині побачити своє відображення у повний зріст.

Поширені варіанти ремонту і дизайну прихожих: фото передпокоїв у панельних будинках

Фото передпокою у панельному будинку
Приклад ремонту приміщення у панельному будинку.

Будинки панельного типу називають «брєжнєвками». Передпокої у них мають прямокутні витягнуті форми. Якщо раціонально використовувати корисний простір і вдало підбирати предмети обстановки, ремонт такого коридору не викличе особливих труднощів.

В Інтернеті є сотні цікавих ідей для ремонту вузьких передпокоїв-коридорів, але навіть при середніх розмірах приміщень варто дотримуватися деяких правил. Бажано, щоб полиці і шафи у прихожій були розташовані вздовж однієї стіни. Робиться це для того, щоб максимально звільнити прохід і зробити його зручним.

Оскільки передпокої у «брежнєвках» дуже вузькі, всі елементи дизайну повинні бути спрямовані на те, щоб візуально розширити простір. Фахівці рекомендують використовувати однотонні матеріали або обробку, яка поєднує 2-3 кольори, наближені за відтінками один до одного. Працюючи над оформленням прямокутного передпокою, слід виключити строкаті і надмірно контрастні варіанти дизайну. У цьому випадку вони будуть недоречні.

Корисна порада! Шафа кутової конструкції і лава-скриня дозволять заощадити площу у передпокої і зробити інтер’єр приміщення більш ергономічним. Ці меблі можуть ефективно використовуватися для зберігання великої кількості речей.

Ремонт коридору типу «купе»

Передпокій «купе» — квадратне приміщення, яке може бути звивистим або ступінчастим. Такі прихожі зустрічаються як у старих, так і в нових будинках. Квадратна форма кімнати дозволяє без проблем оформити гарний і зручний інтер’єр. Причому розмір передпокою не має значення.

Якщо вздовж стін, протилежних одна одній, встановити шафи, то квадратний коридор перетвориться на прямокутний. Цей спосіб розміщення меблів у прихожих в даних умовах вважається найбільш практичним і вдалим щодо дизайну.

Підбираючи елементи обстановки і декору для квадратного передпокою, необов’язково дотримуватися симетрії. Навпаки, простір буде виглядати більш природнім і гармонійним, коли у кімнаті присутні асиметрично розташовані деталі чи яскраві акценти.

Які матеріали використовують для оформлення прихожих кімнат

Завдяки сучасним матеріалам вдасться створити привабливий і практичний дизайн прихожої. Цей процес може бути дуже захоплюючим. Щоб отримати необхідний результат, потрібно заздалегідь вирішити, чим обробити передпокій, а також упевнитися, що всі підібрані матеріали по фактурі і кольору поєднуються один з одним.

Матеріали, які будуть використовуватися в оброблювальних роботах, повинні відповідати обраному дизайну і стилю приміщення, а також мати відповідні характеристики. Бажано віддавати перевагу практичним і довговічним варіантам покриттів з поверхнею, що миється і має антивандальні властивості.

Подальші роботи виглядають наступним чином:

 • оформлення стельової підстави;
 • обробка стін передпокою;
 • укладка підлогового покриття.

Для кожної з перерахованих операцій підбираються відповідні матеріали.

Корисна порада! Якщо робите ремонт прихожої в старому приватному будинку, після демонтажу старого покриття зі стін бажано замінити проводку. Також не зайвим буде вирівняти поверхні і прибрати всі дефекти, які завадять якісно виконати оздоблювальні роботи.

Ремонт коридору: які шпалери краще використовувати

Шпалери на стінах
Вінілові шпалери на стіні коридору.

Традиційний матеріал для обробки передпокоїв — шпалери. Вони можуть бути фактурними чи гладкими, а також виготовленими з різної сировини, наприклад, текстилю, паперу, вінілу, пробки і т.п. Асортимент шпалер дуже широкий і дозволяє покупцям підібрати полотна різних відтінків, прикрашені цікавими принтами, що мають різні фактури. Цей тип матеріалу настільки простий у використанні, що обробку стін у прихожій власник квартири може зробити самостійно.

Стіна з текстильними шпалерами
Такий вигляд має стіна, обклеєна текстильними шпалерами.

Нерідко на стінах у передпокоях обробка виконується за допомогою вінілових шпалер. Ці полотна мають тривалий термін експлуатації, легко піддаються чищенню (поверхню потрібно протерти вологою тканиною), а також стійкі до появи цвілі і грибків.

Фотошпалери і полотна з ефектом 3D підходять для візуального розширення простору прихожої. Тематика зображень може бути будь-якою. Цей варіант декоративного оформлення використовують тільки у тому випадку, коли у передпокої одна зі стін повністю вільна. Обстановка повинна бути минімалістичною, при цьому решту обробки у приміщенню слід спростити і зробити контрастною по відношенню до фотошпалер.

Гарний варіант для приміщення прихожої з екологічним інтер’єром — бамбукові чи пробкові полотна. Вартість цих натуральних матеріалів досить висока, проте вони створюють у будинку особливу «живу» атмосферу. До того ж ремонт у маленькому коридорі обійдеться не так дорого, як у просторому передпокою. Тому багато власників малогабаритних квартир можуть собі дозволити цей матеріал. Бамбук має властивість відштовхувати вологу і забруднення, а пробкові покриття добре приховують дефекти стін.

Щоб реалізувати екологічний дизайн прихожої, стіни у коридорі можна обклеїти дерев’яними чи шпонованими шпалерами. Це рулонне покриття з паперу з наклеєним на нього тонким зрізом деревини. Може застосовуватися матеріал, що імітує дерево. Для оздоблення стін у передпокої бажано використовувати шпалери світлих відтінків.

Корисна порада! Щоб візуально розширити простір у вузькому передпокої, краще купити шпалери, на яких деревні лінії розташовуються горизонтально. У коридорах з низькими стелями будуть доречні полотна з вертикальними візерунками.

До незвичайних варіантів оформлення прихожих кімнат відносяться металізовані шпалери. Цей тип матеріалу має красиву мерехтливу поверхню, проте він перешкоджає природній циркуляції повітря. Металізовані шпалери краще використовувати у приміщеннях з хорошою теплоізоляцією, інакше в будинку буде накопичуватися конденсат.

Металізовані шпалери для оформлення стін
Так виглядає стіна, обклеєна металізованими шпалерами.

Доступні варіанти обробки коридору у приватному будинку: фото забарвлених приміщень

При бажанні зробити ремонт коридору в квартирі з мінімальними витратами варто звернути увагу на фарбу. Цей варіант оформлення передпокою вважається одним з найбільш бюджетних. Щоб довго не роздумувати, чим обробити стіни у коридорі, використовують універсальну акрилову емаль. При цьому покриття може мати різну ступінь світловідбивання. У продажу є матові і напівматові емалі, а також фарби з глянцевою і напівглянцевою поверхнею.

Коридор можна оформити і за допомогою масляної фарби. Перш ніж обробити стіни у передпокої подібним чином, їх поверхню слід ретельно вирівняти і обштукатурити. Існує кілька способів фарбування масляним складом:

 1. Його потрібно нанести тонким шаром на поверхню стін прихожої або ж створити фактурне покриття.
 2. Щоб обробка вийшла об’ємною, фарба розпорошується великими краплями чи дрібними бризками. Її також накладають мазками.

В оброблювальних роботах допускається використання матеріалів, які згодом можна буде пофарбувати при бажанні змінити колір покриття чи оновити його. Для цих цілей чудово підходять склошпалери. Вони практичні і стануть відмінним варіантом обробки прихожої будинку, у якому живуть маленькі діти, що люблять малювати на стінах. Щоб видалити дитячі «витвори мистецтва», досить буде просто перефарбувати покриття. Виробники пропонують склошпалери з гладкою поверхнею або об’ємним рельєфом, а також прикрашені дрібними візерунками.

Корисна порада! Аби фарба при повторному нанесенні на шпалери у прихожій лягала рівномірно і щільно, бажано підбирати кожен наступний шар темніше, ніж попередній.

Облицювальні матеріали для оздоблення стін у передпокоях

Естетичний і довговічний варіант для оформлення стін у передпокоях — камінь. Матеріал може бути як натуральним, так і штучним. Щоб отримати вдалий дизайн, фахівці рекомендують використовувати нейтральний фон і світлі відтінки. Можна зіграти на контрасті, однак для цих цілей необхідно підібрати кольори теплої гами, наприклад, карамель, шоколадний, рожево-бежевий і т.п.

Дизайн стін у передпокоях може припускати застосування і інших варіантів облицювання, наприклад, цегли. Цей тип матеріалу підходить не для всіх стилів. Цегла добре поєднується зі стилями лофт, техно і урбаністичним напрямком. Якщо кладка у приміщенні прихожої акуратна і рівна, варто залишити стіну в її початковому вигляді. У інших випадках доведеться робити облицювання самостійно. Звичайна цегла для цього не підходить, оскільки вона значно обтяжує стіни і збільшує навантаження на фундамент. Як облицювальний матеріал краще взяти плаский декоративний аналог.

Керамограніт, кахель і керамічну плитку на стінах у передпокої найчастіше можна побачити у малогабаритних квартирах. Причому ці матеріали можуть застосовуватися ще й для облицювання підлог.

Плитка може мати найрізноманітніший дизайн:

 • імітацію кам’яної, цегляної кладки;
 • розпис;
 • мозаїку, яка може бути представлена ​​наборами, що складаються з елементів різних форм і розмірів.

Цей тип матеріалу вважається занадто холодним для підлогового покриття, але для передпокою це не має ніякого значення. Плитка вдало поєднується з іншими видами обробки підлоги.

Сучасні види обробки: фото передпокоїв у приватних будинках

Якщо стіни в прихожій будинку мають дефекти у вигляді невеликих ямок і тріщин, чудове рішення проблеми — рідкі шпалери. Цей тип оздоблювального матеріалу ідеально підходить для випадків, коли немає можливості використовувати шпалери на паперовій основі або фарбувальні склади, наприклад, у будівлях, які піддаються сильній усадці.

Декоративна чи фактурна штукатурка вважається оптимальним варіантом для передпокою. Однак цей вид матеріалу не можна назвати універсальним. Якщо вхідні двері в будинку виходять одразу на вулицю, то у приміщення будуть потрапляти пил і бруд, осідаючи на пористих поверхнях покриття.

Корисна порада! Якщо у передпокої приватного будинку все-таки буде використовуватися штукатурка, варто віддати перевагу фактурам, які легко чистяться.

До сучасних варіантів обробки передпокоїв відносяться кварцові шпалери і мікроцемент. Кожен з цих матеріалів має свої переваги. Кварцовим («пісочним») шпалерам властива висока стійкість до впливу механічних навантажень. Подряпати таке покриття стін прихожої практично неможливо. Мікроцемент — дешевший варіант штукатурки. Його бажано використовувати у приміщеннях, де дизайн передбачає грубу обробку.

Панелі та декоративні елементи для ремонтів в коридорах: фото оригінальних інтер’єрів

При оброблювальних роботах нерідко використовуються декоративні панелі. Асортимент цих виробів дуже широкий. Однак для оформлення вхідної зони краще брати практичні варіанти.

На фото прихожих у квартирах найчастіше можна побачити панелі з ламінованого пластику. Вони не тільки добре миються, але й можуть мати різне декоративне оформлення. Не варто застосовувати у передпокої об’ємну обробку. У крайньому випадку потрібно облицьовувати лише одну стіну.

Досить привабливо у інтер’єрі прихожих виглядають ламінат та інші види обробки, що імітують деревину. Переважно такі матеріали застосовуються у компактних квартирах.

Вивчаючи по фото ремонти в маленьких коридорах, можна помітити, що покриття з декором під деревину використовуються не тільки для оформлення підлог, але і для оздоблення стін. Причому на нижній частині стінових поверхонь кріпиться ламінат більш темного відтінку.

Для ремонту прихожих у малогабаритних квартирах широко застосовуються дзеркальні панелі. Вони дозволяють візуально розширити вузькі передпокої. Якщо за допомогою дзеркальних панелей оформити всю стіну, приміщення буде здаватися більш просторим. При цьому небажано вживати цей матеріал на торцевій стіні вузького коридору, оскільки вона буде здаватися в два рази довшою.

Для декорування стін у передпокої можна використовувати молдинги. Вони не тільки гарно впишуться в класичний дизайн прихожої, але й стануть доповненням для багатьох інших напрямків. Ці елементи виконують виключно декоративну функцію.

Зверніть увагу! Якщо передпокій у квартирі дуже маленький і його дизайн максимально спрощений, не варто для прикраси стін застосовувати молдинги. Ці елементи більше підійдуть для просторих і порожніх прихожих чи приміщень, інтер’єри яких потребують декоративного оформлення.

Підлоги для вхідних зон: фото ремонту передпокоїв

Вибір покриття для оформлення підлоги у прихожій досить різноманітний. У передпокої можуть використовуватися:

 1. Паркетна дошка, паркет — бувають натуральними та штучними, що імітують матеріали природного походження.
 2. Ламінат — деревно-стружкові елементи з декоративним оформленням, які з метою захисту покриваються глянцевим чи матовим лаком.
 3. Плитка на підлогу — найпрактичніший варіант обробки. Бажано для оформлення підлоги застосовувати керамогранит. Він стійкий до стирання і має ефектний дизайн, що реалістично імітує натуральні матеріали. При виборі та покупці матеріалів потрібно надавати перевагу покриттям, які не ковзають.
 4. Лінолеум — бюджетний вид обробки, який за зовнішніми характеристиками істотно поступається плитці, паркету і ламінату. У продажу можна зустріти лінолеум різних класів. Фахівці рекомендують уникати дешевих видів, оскільки вони легко деформуються і потребують частої заміни.
 5. Камінь — може бути штучним або натуральним. Нарівні з плиткою він вважається найякіснішим видом облицювання для передпокою.
 6. Наливні підлоги — дизайн покриття практично нічим не обмежений, головне, аби він не вибивався із загальної концепції і відповідав обраному стилю приміщення.

Гарний передпокій у квартирі: як облаштувати стелі

Стеля після ремонту прихожої
Вдалий дизайн стелі передпокою квартири.

Оздоблення стелі дуже важливе, незважаючи на те, що вона не відразу впадає в очі. Якщо ця ділянка приміщення має вдалий дизайн, інтер’єр буде виглядати гармонійно. У більшості кімнат кольорові стелі чи варіанти з малюнками виглядають занадто сміливо. Тому варто використовувати для ремонту прихожої в приватному будинку ідеї, які передбачають застосування білого кольору. Винятком є ​​квартири і будинки з відкритим плануванням, де стеля оформлюється відповідно до загального дизайну.

Найпростіший спосіб оформити стелю у передпокої — нанести побілку. Цей варіант нескладний у виконанні і обходиться недорого. Причому побілити стелі у прихожій будинку власник житла може самостійно. У більшості випадків такий тип оформлення виглядає дуже стильно. При цьому важливо, аби стельова підстава була ідеально рівною.

Важливо! Якщо стелі у будинку занадто нерівні, варто відмовитися від побілки і віддати перевагу іншим варіантам обробки.

Натяжні конструкції в прихожих бажано встановлювати у квартирах і будинках з високими стелями. Як і підвісні варіанти, вони дозволяють приховати значні дефекти, а також організувати складну систему освітлення по всьому периметру кімнати. Цю ідею ремонту прихожої можуть реалізувати тільки фахівці. Можна спробувати втілити її самостійно, однак на це піде багато сил і часу. Цікавий дизайн виходить, якщо використовувати при оформленні натяжної стелі часткові вставки.

В якості альтернативи натяжній стелі нерідко застосовують пластикові панелі. Цей вид обробки можна виконати своїми руками. У більшості випадків використовуються білі, пастельні панелі. Вони можуть мати гладку або рельєфну (у вигляді візерунка) поверхню.

Як підібрати дизайн прихожої: фото ремонту квартири і приватного будинку

Багато власників житла, роблячи ремонт, відводять другорядну роль дизайну прихожої. Це помилка. Навіть приміщення, що має малу площу, можна зробити зручним і затишним, приємним для очей і комфортним.

Для цього достатньо скористатися простими порадами:

 1. Виключити з кімнати все зайве. Варто відмовитися від меблевих комплектів, які захаращують простір і вже давно вийшли з моди, від об’ємних пуфів і крісел, віддавши перевагу поличкам.
 2. Обмежити зону для зберігання. Як малогабаритні альтернативи шафам-купе можуть використовуватися неширокі стелажі, тонкі модулі навісного типу.
 3. Застосувати творчий підхід. Стару сукняну шафу можна легко перетворити на стильний предмет обстановки, якщо замінити ручки, перефарбувати, декорувати її. При мінімальних затратах виходять вінтажні, практично авторські меблі.
 4. Оновити двері. Бюджетний варіант ремонту необов’язково передбачає купівлю нових дверей, досить оновити стару конструкцію. Для цих цілей підійдуть трафарети, фарбувальні склади і спеціальні грунтовки, декоративні плівки-самоклейки, прикрашені малюнками, елегантні ручки і незвичайна фурнітура.

Корисна порада! Для зниження витрат на ремонт коридору і оформлення прихожої кімнати, при декоруванні приміщення нерідко використовують килимок, зроблений своїми руками. Він може бути плетеним, виготовленим з каменів, бамбуку, інших підручних засобів.

Дизайн прихожої в будинку чи квартирі: фото ремонту коридорів у різних стилях

Перш ніж продумувати всі деталі ремонту в прихожій і закуповувати оздоблювальні матеріали, потрібно підібрати стиль для оформлення приміщення. Сучасний дизайн передпокоїв передбачає мінімальне використання предметів обстановки. Меблі повинні бути максимально простими.

Декоратори рекомендують звернути увагу на наступні стилі:

 • арт-деко;
 • кантрі;
 • класичний;
 • хай-тек.

Стиль арт-деко

Основа арт-деко — незвичайні предмети. Бажано, щоб в інтер’єрі були присутні абстрактні переходи і форми, плавні лінії.

Основні атрибути стилю арт-деко:

 • поліроване срібло і дорога кераміка;
 • червоне дерево;
 • однотонні шпалери з великими візерунками;
 • глянцева плитка для підлоги;
 • арочний дверний отвір;
 • металеві та кришталеві світильники;
 • дорогі картини і статуетки у вигляді тварин.

Стиль кантрі

Стиль кантрі поєднує в собі сільську красу і природні нотки. В обробці стелі і стін вітаються грубі поверхні. Для цього зазвичай використовуються панелі з натуральної деревини, природний камінь і декоративна штукатурка. Покриття підлоги формується з дощок або балок. Прийнятними вважаються кремові і оливкові відтінки. Як декор застосовуються текстиль, прикрашений флористичними мотивами, і кераміка.

Класичний стиль

При бажанні оформити передпокій у класичному стилі варто дотримуватися світлих відтінків і бежевої палітри. Для оздоблення стін підійдуть шпалери під фарбування і штукатурка. Допускається використання тканинних і дерев’яних вставок. Підлоги покриваються ламінатом або плиткою, що імітує мармур.

Стиль хай-тек

Стиль хай-тек характеризується наявністю гладких поверхонь — штучних або натуральних. Підлоги бажано зробити наливними або оформити за допомогою однотонної керамічної плитки. Стелі можуть бути як підвісними, так і натяжними, з точковим освітленням. Для кольорового оформлення підійдуть блакитний, сірий, зелений і білий кольори.

Цікаві ідеї для стильного ремонту коридору в квартирі

Для створення стильного дизайну в Інтернеті є чимало надихаючих ідей. Фото передпокоїв, що ілюструють вдале оформлення, наочно відображають, що сучасний інтер’єр складається не тільки з шаф і шпалер на стінах.

В обстановку можна привнести цікаві рішення:

 • незвичайні вставки і композиції на основі поєднання різних матеріалів;
 • навісні конструкції і стелі з гіпсокартону оригінальних форм;
 • полички і ніші з вбудованим підсвічуванням (на задніх стінках для розширення простору закріплюють дзеркала);
 • обробку з використанням декоративного каменю, дерев’яних елементів, кольорової штукатурки;
 • декоративні аксесуари (фотографії, панно, світильники, картини і т.п.).

За умови, що дизайн прихожої ретельно продуманий, ремонт у цьому приміщенні не стане занадто складним. Дотримуючись чіткого плану, вдасться домогтися результату, який буде відповідати очікуванням та зможе здивувати і захопити гостей.

Більше цікавих та корисних матеріалів можна знайти на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *