Гарний фасад будинку

Який фасад будинку краще: види матеріалів обробки

Оздоблення фасаду заміського будинку — один з найважливіших етапів будівництва. Саме фронтон визначає стиль та формує загальне враження від будівлі. Він допомагає вирішувати найскладніші «експлуатаційні» завдання — захищає стіни будинку від промерзання, перегріву, коливання температур і інших негативних кліматичних явищ.

Які матеріали використовувати для обробки фасаду будинку? Як їх вибрати? На що варто звернути увагу в першу чергу — гарну якість, ідеальний зовнішній вигляд чи доступну ціну матеріалів? Для того щоб відповісти на ці питання, розглянемо характеристики найпопулярніших оздоблювальних матеріалів, що застосовуються при проведенні фасадних робіт.

Фасад будинку з декоративного каменю

Фасад будинку з каменю
Декоративний штучний чи натуральний камінь.

Декоративний камінь може бути як штучним, так і натуральним. Це найкращий матеріал для оздоблення фасаду заміського котеджу: з фронтоном з декоративного каменю будинок виглядає дорого і солідно, вишукано і елегантно.

Якщо дозволяє бюджет — вибирайте натуральний камінь. Природний матеріал довговічний, стійкий до будь-яких проявів негоди і різноманітний по фактурі. У будинках, облицьованих натуральним декоративним каменем, тепло взимку, а влітку навпаки — прохолодно.

Якщо «хочеться, але колеться», то зверніть увагу на штучний декоративний камінь. Зовні він практично нічим не відрізняється від натурального матеріалу. Проте штучний декоративний камінь набагато легше і дешевше, не «примхливий» при монтажі і за рахунок спеціальних добавок має низку незаперечних переваг — він міцний, надійний і стійкий.

Оздоблення фасаду будинку штукатуркою

Стіни будинку, покриті фасадною штукатуркою
Фасадна штукатурка на стіні будинку.

Фасадна штукатурка — гарний матеріал для обробки фронтонів, що мають виступи, еркери та інші архітектурно-декоративні елементи. Сучасні штукатурні суміші:

 • зносостійкі;
 • характеризуються високою паропроникністю та адгезією;
 • стійкі до перепадів температур, еластичні і, тим самим, «захищені» від утворення тріщин;
 • вирівнюють практично будь-які поверхні;
 • імітують природний камінь, пробку, цегляну кладку та інші матеріали.

Середній термін експлуатації фасаду з декоративної штукатурки — 10-20 років. Є ще більш доступніша і дешевша штукатурка — мінеральна.

Увага! Будівельники рекомендує використовувати силікатний склад або штукатурку на силіконовій основі. Такі матеріали коштують дорожче, але мають більш тривалий термін експлуатації.

Фарбування фасаду будинку

Найпростіший і доступніший варіант обробити фасад заміського будинку — пофарбувати спеціальною фарбою. Вибирати фарбу (сьогодні можна купити емалеві, масляні, акрилові та інші водорозчинні склади) необхідно з урахуванням типу поверхні.

Якщо це бетон або цементна штукатурка, то використовуйте водно-дисперсійні склади на акріллатексній і акрилові основі чи матеріали на основі силіконових смол. Для фарбування дерев’яних і металевих конструкцій використовуйте емалі на акриловій і алкидній основі. Термін експлуатації пофарбованого фасаду залежить від захисних та декоративних властивостей матеріалу і варіюється від 7 до 15 років.

Оздоблення фасаду будинку деревом

Облицювання фасаду будинку деревом
Стіни будинку, обшиті планками з сосни.

Для облицювання фасаду будинку можна використовувати оздоблювальні матеріали з різних порід дерева:

 • планки з модрини, сосни, канадського кедру;
 • імітацію брусу;
 • дошки блок-хаус, що імітують колоди.

Переваги дерев’яної фасадної обробки — висока екологічність конструкції, простий монтаж, сполучуваність з будь-якими іншими фронтонними матеріалами.

Дерево — це стильно, гарно, багато, солідно, проте — не завжди зручно. Недоліки дерев’яних фасадів — необхідність обробки деревини спеціальними засобами, що захищають від вогню, гниття і комах, можливість деформації матеріалу в залежності від вологості і кліматичних умов.

Оздоблення фасаду будинку сайдингом

Фасад будинку з сайдингу
Фасад будинку з сайдингу.

Популярний матеріал для оздоблення фасаду — сайдинг. Це пластикові (вінілові) чи акрилові панелі. Матеріали різних виробників різняться за складом, якістю і, як наслідок, за ціною.

Дешевий сайдинг не завжди стійкий до різких змін температури. Він може вигинатися і тріскатися в сильну спеку, мороз чи вигоряти на сонці. Зовні будинок, фронтон якого оброблений дешевим сайдингом, буде нагадувати не житлове приміщення, а комерційний ларьок.

Порада! Для теплих південних регіонів з великою кількістю сонячних днів в році більше підійде акриловий сайдинг. На нього не впливають високі та низькі температури, поверхня матеріалу не вигорає на сонці.

Основні переваги сайдингу:

 • простий монтаж («зібрати» фасад можна навіть самостійно);
 • немає необхідності фарбувати і захищати матеріал — на нього не впливають грибок та волога;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • мала вага;
 • широка кольорова гама;
 • тривалий термін експлуатації (до 40 років);
 • доступна ціна.

Недоліки застосування пластикових панелей — висока вартість добірних елементів конструкції і необхідність додаткової теплоізоляції.

Відео оздоблення фасаду будинку натуральним каменем:

Більше цікавих матеріалів по темі будівництва і ремонту — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *