Рекомендації дизайнерів, які допоможуть візуально збільшити простір у невеликих кімнатах

Як збільшити простір в маленькій кімнаті: ідеї та практичні поради + 35 фото

Непросто зробити комфортним малогабаритне житло з його малою площею і низькими стелями. В таких умовах завжди актуальним є питання про те, як збільшити простір в маленькій кімнаті. Нижче описуються прийоми, що дозволяють перетворити невеликий простір і уникнути помилок при оформленні маленької вітальні, спальні чи кухні.

Інтер'єр вітальні у бежевій палітрі

Про принципи збільшення простору приміщень

Зробити кімнату візуально більшою досить просто; для цього зовсім необов’язково затівати перепланування з пересуванням стін. Йдеться про те, щоб створити оптичну ілюзію, яка допоможе нашому сприйняттю відчувати простір більш об’ємним, ніж він є насправді.

Кімната у стилі Лофт

Метод дозволяє візуально збільшити скромну за площею кімнату. Зробити її світлою і яскравою. Підняти візуально стелі допоможуть недооцінені багатьма правила вибору кольорової палітри, предметів меблів і аксесуарів.

Вітальня-столова у еко-стилі

Іноді для оформлення і збільшення стандартних міських квартир радять вибирати підкреслено прості зовні стилі:

  • Мінімалізм;
  • Скандинавський.
  • Хай-тек.

Проблема полягає в тому, що подібні напрямки людям з нашим менталітетом здаються позбавленими звичного комфорту і домашнього затишку.

Інтер'єр вузької кімнати

Насправді, інтер’єр маленької квартири не обов’язково оформляти в підкреслено мінімалістичному стилі. Оформлення може бути будь-яким. Щоб збільшити, а не зробити маленьку кімнату ще меншою, головне в процесі — використовувати візуальні хитрощі.

Господарям, які розмірковують над проблемою, як розширити простір маленької кімнати, важливо розуміти, що рішення складається з декількох складових, і великого значення набуває кожна дрібниця.

Вітальня у класичному стилі
Використання вертикальних ліній для збільшення простору у вітальні

Важливість зонування приміщень

Щоб грамотно розпорядитися простором невеликої квартири, не обійтися без зонування, і, чим менше квадратних метрів, тим більше досконально його необхідно продумати. Дизайнери радять з обережністю переробляти маленьку квартиру в студію: скромний розмір стане помітнішим, а розставити меблі буде важче.

Розсувні двері у пройомі візуально розширюють простір у невеликому приміщенні

Виділення зон в кімнаті дозволяє уникнути почуття захаращеності і сприяє психологічному комфорту. Виділити зони, збільшити їх, а заодно впорядкувати простір допоможуть меблі, а також складні чи розсувні двері. Вони вносять різноманітність в інтер’єр, роблять його затишніше і оригінальніше.

Виділення робочої зони у кімнаті
Приклад вдалого зонування кімнати

Правильна палітра кольорів

Класична властивість світлих відтінків візуально укрупнювати предмети і збільшувати простір направляє колірну палітру. Фахівці, які розуміють, як візуально збільшити кімнату за допомогою кольору стін, пропонують вибрати в якості базових білий колір і світлі холодні відтінки.

Кухня в хрущовці у світлих тонах

Інші кольори підбирають так, щоб вони гармоніювали з фоном. Щоб простір сприймався легким, повітряним, слід відмовитися від великої різноманітності відтінків. Також варто уникати великих за площею заповнення, яскравих кольорів.

Приклад дизайну дитячої кімнати
Приклад ненав'язливої кольорової палітри

Стіни, підлога, стеля

Білі стіни в поєднанні з такою ж стелею створюють лаконічний фон, елегантно відтіняють будь-які кольори. Інші відтінки будуть обмежувати вибір декору і меблів. На простому білому тлі виграшно виглядають будь-які меблі, особливо темні контрастні предмети.

Інтер'єр невеликої кімнати в натуральних відтінках

Білі стіни відмінно поєднуються з будь-якими відтінками деревини, тому вибір кольору для підлогового покриття не викликає ускладнень. Звичайно, в невеликій кімнаті оптимальним варіантом стане світлий відтінок підлоги, але можна використовувати і більш насичені, і вибілені тони.

Акцентна стіна у невеликій спальні
Білий та оливковий кольори в інтер'єрі невеликої вітальні

Смужки в декорі: як збільшити об’єм кімнати

Оздоблення стін може зіграти вирішальну роль у візуальному розширенні інтер’єру. Найбільш вдалий, з точки зору розширення простору, малюнок шпалер на стінах — це смужки. Їх особливість і перевага полягає в тому, що погляд ковзає по прямих лініях, не затримуючись.

Решта малюнків, неважливо, великі чи дрібні, такою здатністю не володіють, оскільки, так чи інакше, привертають до себе (і до стін) увагу. Візерункові шпалери повинні бути максимально непомітними.

Смужки в інтер'єрі кімнати: неконтрасне оформлення

Смужки можуть мати будь-яку ширину і напрямок, але при виборі відтінку необхідно пам’ятати, які кольори збільшують простір в кімнаті. Шпалерами з неконтрастною і світлою смужкою можна обклеїти всю кімнату. Якщо смуга більш насичена чи контрастна, варто обмежитися однією-двома акцентними стінами, а інші — зробити нейтральними.

Контрастні смужки в інтер'єрі невеликої вітальні

Вертикальні і горизонтальні смужки по-різному впливають на сприйняття пропорцій кімнати. Завдяки вертикальному малюнку стеля візуально здається вищою. Горизонтальні смуги мають здатність збільшувати ширину кімнати.

Інтер'єр невеликої спальні у білих кольорах з горизонтальними смужками
Коричнево-блакитні горизонтальні смужки в інтер'єрі невеликої вітальні

Використання дзеркальних поверхонь

Старий перевірений спосіб для розширення меж простору — використання блікуючих і відображаючих поверхонь. Дзеркала створюють таку необхідну маленьким приміщенням глибину, відображають і розсіюють світло. В оформленні інтер’єру вітаються дзеркала різних розмірів і форм; оригінальні рами перетворять функціональні предмети в цікаві декоративні елементи.

Інтер'єр невеликої кімнати з фацетним зеркалом

Посиленою здатністю відбивати світло володіють і глянцеві поверхні, тому на збільшення простору працюють:

  • глянцеві фасади;
  • дзеркальні вставки на меблях;
  • двері зі скляними вставками;
  • глянцеві мозаїки на кухонних фартухах.
Дзеркальна стіна у невеликій вітальні
Пано з дзеркал розширює простір у невеликій вітальні

Вибір меблів

Знаючи, який колір стін збільшує простір, можна без зусиль підібрати відповідні предмети меблів; при цьому важливо зберігати баланс. Ідеальним рішенням буде вибір світлих великогабаритних предметів, близьких за кольором до обробки стін. Зливаючись з фоном, вони не стануть привертати увагу, а кімната буде виглядати просторіше.

Приклад виграшного варіанту розміщення меблів у невеликій кімнаті

У маленькій кімнаті важко знайти місце для стандартних предметів обстановки; іноді для ідеального рішення не вистачає декількох сантиметрів. Якщо замовити основні меблі з точними розмірами, з’явиться можливість розташувати їх ідеально. Збільшити простір кімнати також допоможуть:

  • журнальний столик зі скляною стільницею;
  • шафа-вітрина;
  • стільці з прозорого пластику.
Меблі на ніжках візуально збільшують простір в невеликих приміщеннях
Дзеркальна шафа у інтер'єрі

Простий, хоч і дещо несподіваний спосіб — використання шафи чи книжкових полиць під стелю. Такі меблі виглядають вражаюче і, парадоксальним чином, змушують кімнату виглядати більшою.

Ідеальні полички для маленької кухні
Прозора обідня група на кухні

Вибір штор

Оформленню вікон приділяють особливу увагу. Чим менше приміщення, тим більше воно потребує якісного природного освітлення. З іншого боку, надлишок текстилю привертає надмірну увагу, а пишний декор перекриває вікно і візуально зменшує площу кімнати. Тому для штор переважно вибирати легкі, напівпрозорі тканини світлих кольорів, які розширюють простір приміщення.

Світлі штори у європейському інтер'єрі

Малюнок на тканині грає ту ж роль, що і на шпалерах. Світлі вертикальні смуги зроблять вітальню або спальню візуально вище. Цього ж ефекту допоможе домогтися карниз, закріплений на стелі чи на стіні впритул до стелі. Заміною класичним шторам простого крою можуть стати римські штори або жалюзі.

Штори збільшують простір у маленькій затишній спальні
Жалюзі і меблі у світлих тонах в кімнаті школяра

Вибір світильників

Роздумуючи про те, як розширити простір в маленькій кімнаті, багато господарів не враховують можливості освітлення. І справа не тільки в потужності світлового потоку — для невеликого приміщення не підходять великі люстри і світильники з прозорими плафонами.

Використання різних типів освітлення для візуального розширення простору у приміщенні

Правильне освітлення невеликого приміщення повинно бути різноманітним. Рішенням для маленької кімнати стануть освітлювальні прилади зі світлими абажурами чи матовими плафонами. Доповненням будуть бра на стінах, затишний торшер, можливо, точкове підсвічування.

Корисна порада: Частину світла можна направити вгору — хитрість, яка допомагає візуально підняти стелю.

Гарне освітлення значно розширює простір у невеликій кімнаті
Приклад вдало підібраного світильника для невеликої вітальні

Коротко про головне

На збільшення простору працюють різні прийоми, що впливають на наше сприйняття. Існує чимало способів зробити візуально більшими вітальню, кухню, ванну або дитячу. Всі вони засновані на виборі правильної колірної палітри, матеріалів і предметів меблів.

Для того, щоб маленька кімната стала виглядати просторіше, для оздоблення стін і стелі вибирають світлі кольори. У деяких стилях (скандинавський, мінімалізм) перевага віддається білому кольору. Підлогове покриття зазвичай трохи темніше решти обробки: так досягається баланс кольорів, і меблі виглядають виграшніше.

Для обробки маленької кімнати перевагу слід віддавати малюнкам в смужку. Також корисно використовувати дзеркальні і блікуючі поверхні. Штори краще обирати світлі, простого крою, можливо, в смужку.

Приміщення буде виглядати просторіше, якщо обставити його меблями зі світлої деревини. Корисним доповненням стануть предмети зі скла і прозорого пластику. Поліпшити сприйняття інтер’єру допоможе грамотно організоване освітлення. Воно повинно бути різноманітним, з додатковими бра, світильниками і точковим підсвічуванням.

Відео: Поради, які допоможуть збільшити простір кімнати

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *