Рекомендації експертів, як вибирати грунтовки по бетону для зовнішніх або внутрішніх робіт

Грунтовки по бетону: які є типи, як вибрати найкращий склад для зовнішніх і внутрішніх робіт

Оздоблення будь-яких бетонних основ починається з очищення, підготовки та обробки поверхні. Праймер (грунтовка по бетону) обов’язково застосовується як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт: перед заливкою стяжки в приміщенні, при шпаклюванні стін будинку і багато чого іншого. Завдяки шару грунту що наноситься бетонний розчин краще зчіплюється з поверхнею і довше не руйнується.

Крім цього, грунтовка для бетону для зовнішніх і внутрішніх робіт виконує масу інших функцій.

Властивості грунтуючих складів

Незважаючи на свою міцність, бетон має наступні «слабкі» сторони, які вдається компенсувати за допомогою грунтовки:

 • Необхідний рівень адгезії (зчеплення бетонного розчину з поверхнею). Особливо це стосується ідеально гладких основ, на які найскладніше наносити цементно-піщані суміші, фарбу, клеїти шпалери, лінолеум та інші оброблювальні матеріали.
 • Захист від надмірного зволоження підстави. Справа в тому, що бетон — це пористий матеріал, який дуже вбирає вологу, а вона згубно впливає на основу, накопичуючись і розширюючись в її капілярах. Якщо поверхню покрити праймером, то він буде свого роду водонепроникним бар’єром, що запобігає закупорці.
 • У складі більшості сумішей містяться антисептичні речовини, які перешкоджають утворенню грибку і цвілі.
 • Грунтовки для бетону під фарбування чи штукатурку дозволяють облицювальній рідині вбиратися рівномірно по всій оброблюваній поверхні.

Зрозуміло, що без грунтовки по бетону ваш будинок не розвалиться, але якщо ви хочете щоб бетонне покриття прослужило довше, то обов’язково доведеться грунтувати поверхні. Щоб вибрати оптимальний за властивостями склад, необхідно визначитися з типом суміші.

Вибираємо оптимальні за властивостями грунтовки по бетону

Класифікація грунтуючих складів за основним компонентом

Сьогодні у продажу найчастіше зустрічаються грунтовки для бетону на основі:

 • поліуретану;
 • акрилу;
 • природних компонентів;
 • полівінілацетату;
 • епоксиду і інших компонентів.

Розглянемо найпопулярніші з них.

Полістирольні (поліуретанові) грунтовки

Для обробки поверхонь житлових приміщень поліуретанові грунтовки для бетону застосовуються дуже рідко, через їх високу токсичність. Розчинники, що входять до складу таких рідин, рекомендується використовувати тільки для обробки фасадів чи приміщень промислового призначення.

Поліуретанова грунтовка для бетонної підлоги вважається найбільш стійкою до хімічних і атмосферних впливів, також вона надає поверхням високу міцність. Це робить її оптимальним компонентом для покриття бетону для зовнішніх робіт.

Акрилові грунтовки

Суміші на основі акрилу більше підходять для внутрішніх робіт, тому що вони екологічно чисті і не виділяють їдкого хімічного запаху. Такі компоненти поєднуються з будь-якими оздоблювальними матеріалами і гарно поглинаються. Крім цього, акрилові склади сохнуть не більше 3-4 годин.

Якщо вам потрібна грунтовка для газобетону, то варто вибирати саме цей склад. Однак для зовнішніх стін будинку такі праймери краще не використовувати, тому що на відкритому повітрі вони занадто швидко сохнуть.

Грунтовки на водній основі

Такі рідини абсолютно нешкідливі для здоров’я людини, тому їх можна сміливо застосовувати у погано провітрюваних приміщеннях і дитячих кімнатах. Головна перевага грунтуючих сумішей на водній основі — можливість нанесення на вологі поверхні. Крім цього, при роботі з такою ґрунтовкою для бетону немає необхідності використовувати засоби захисту, тому що вона не пахне. Розчини цього типу коштують дешевше інших.

Органічні грунтовки по бетону

Склади на основі природних компонентів добре проникають в структуру оброблюваної бетонної поверхні. Такі суміші можна використовувати при низьких і мінусових температурах. Однак органічні грунтовки по бетону відрізняються найменшим терміном служби. Така недовговічність пояснюється тим, що вони досить швидко випаровуються.

Порада: Використовувати праймер цього типу в закритих приміщеннях не варто, тому що він має їдкий запах.

ПВА і епоксидні грунтовки

Полівінілацетатні склади дуже швидко сохнуть (не довше 30 хвилин), тому їх рекомендується застосовувати, якщо вас підганяють терміни. Для поліпшення адгезивних властивостей, після нанесення такої грунтовки по бетону, поверхні краще покривати додатковими шарами клею ПВА.

Епоксидні грунтовки по бетону виготовляються на основі смол і частіше застосовуються при підготовці поверхонь для наливних підлог. Епоксид підвищує зносостійкість бетону.

Класифікація грунтовок за якістю основи

Грунтовки по бетону класифікуються за якістю основи

За типом проникнення в основи виділяють дві групи грунтуючих складів: глибокого проникнення і адгезивні.

Грунтовки по бетону глибокого проникнення

Праймери глибокого проникнення здатні просочувати основу на 5-7 см, тому вони найбільше підходять для бетону з глибокими порами. Потрапляючи в них, грунтовка закупорює порожнечі, утворюючи на поверхні довговічну і міцну плівку.

Завдяки своїм властивостям праймери глибокого проникнення забезпечують високу адгезію, якої вдається домогтися завдяки латексним часткам, що входять до складу сумішей. Тому такі будівельні грунтовки по бетону стають хорошою основою для вапняно-гіпсових, гіпсових і вапняно-цементних штукатурок.

До складу сумішей глибокого проникнення можуть входити:

 • пластифікатори;
 • полімерні добавки;
 • антисептики;
 • кварц;
 • акрил і латекс.

Також проникаючі грунтовки застосовуються для реконструкції стяжок і стін, які раніше (до того, як в продажу з’явилися праймери такого типу) не підлягали ремонту.

Корисна порада! Просочення глибокого проникнення краще наносити у кілька шарів. Чим більше товщина такої грунтовки, тим міцніше стає бетонна конструкція.

Адгезивні грунтовки по бетону

Адгезивні праймери роблять гладкі поверхні шорсткими за рахунок кварцового піску, який входить до складу грунтовок. Завдяки цьому значно підвищуються адгезивні властивості оброблюваних поверхонь. Адгезивний праймер підійде для гіпсових, полімерних і цементно-піщаних шпаклювальних сумішей, а також для обробки стін з дерева, для обкладання плиткою, обробки гіпсокартонними чи гіпсоволокнистими плитами.

Якщо стіни, підлога і стеля були раніше покриті шпаклівкою чи фарбою, то використовувати для таких поверхонь рекомендується саме адгезивні склади.

Крім цього, при виборі бетонного просочення необхідно враховувати виробника складу.

Кращі марки грунтовок

Будівельні ринки пропонують великий вибір праймерів за різними цінами. Щоб не переплачувати і вибрати найбільш якісний і довговічний склад, зверніть увагу на наступну продукцію:

 • Ceresit CT 17 — універсальна грунтовка по бетону, здатна проникати навіть у найдрібніші пори. Вона не блокує процеси паро- та газообміну, завдяки чому основа «дихає». Завдяки фарбуючому пігменту Ceresit зручно наносити. Є склади двох типів: морозостійкі і літні. Коштує близько 300 грн. за 10 літрів.
 • Лакра — просочуюча грунтовка по бетону на поліуретановій основі. Надійно захищає основу від цвілі і грибку. Завдяки антисептичним добавкам оптимально підходить для санвузлів, лазень і лоджій. Коштує суміш близько 350 грн. за каністру.
 • Knauf Tiefengrud — універсальна водовідштовхувальна грунтовка по бетону, призначена для підготовки основи перед укладанням плитки, фарбуванням чи наклеюванням шпалер. Має високі проникаючі властивості, тому такий склад рекомендується застосовувати для гігроскопічних поверхонь. Вартість такого праймера — близько 500 грн. за 10 кг.
 • Knauf Бетоноконтакт — дисперсія з кварцового піску на основі полімерів. Добре підходить для погано поглинаючих поверхонь. Грунтовка по бетону цієї марки використовується при внутрішніх роботах і для підготовки стін і стель для обробки гіпсовою ліпниною. Однак, коштує такий склад досить дорого — від 1 300 грн. за 20 кг.

На завершення

Незалежно від обраного праймера, перед його нанесенням необхідно ретельно очистити бетонну поверхню, помити її водою і дочекатися поки основа висохне. Майже всі грунтовки по бетону випускаються у готовому вигляді, але є й такі, які потрібно змішувати самостійно. Вся інформація повинна бути вказана на упакуванні.

Більше цікавої та корисної інформації по темі — на головній сторінці сайту.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *